Blog

13.09.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 13.09.2018

kurs CHF

CHF/PLN – notowania nadal pozostają w zawieszeniu wobec oczekiwania na dzisiejsze posiedzenia banków centralnych. Poza tym, rachunek pozytywnych i negatywnych informacji z szerokiego rynku się bilansuje, co sprzyja utrzymaniu statusu quo.

kurs EUR

EUR/PLN – wczoraj opublikowano fatalny odczyt lipcowej produkcji przemysłowej w Eurostrefie, a dziś EBC ma obniżyć prognozę wzrostu na przyszły rok. Lokalnie sentyment wokół walut regionu popsuła nieco decyzja Parlamentu Europejskiego o uruchomieniu procedury sprawdzenia praworządności na Węgrzech. Z kolei, dzisiejszy finalny odczyt krajowej inflacji w sierpniu potwierdził wcześniejsze szacunki i stabilizację dynamiki cen na poziomie 2%.

kurs USD

USD/PLN – dolar osłabiał się wczoraj po wypowiedzi meksykańskiego ministra gospodarki, iż Kanada jest bardzo blisko osiągnięcia porozumienia z USA w kwestii zrewidowania umowy NAFTA. Poza tym, media donoszą, że Waszyngton poprosił o kolejną rundę negocjacji handlowych z Pekinem. Tymczasem, po raz pierwszy od 18 miesięcy w USA spadły ceny producentów. Dziś z kolei odczyt inflacji konsumenckiej.

kurs GBP

GBP/PLN – przewodniczący Komisji Europejskiej, J.C. Juncker powtórzył termin 6-8 tygodni na domknięcie negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie wyjścia z UE. Jednocześnie zaznaczył, że Bruksela nie pójdzie na kompromis w kwestii granicy z Irlandią. Dziś posiedzenie Banku Anglii.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

13:00

Wielka Brytania

Stopa procentowa

13:00

Wielka Brytania

Protokół z posiedzenia Banku Anglii

13:00

Turcja

Stopa procentowa

13:45

Eurostrefa

Stopa procentowa

14:30

Eurostrefa

Wystąpienie prezesa EBC, M. Draghi’ego

14:30

USA

Inflacja

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top