Blog

14.05.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 14.05.2019

kurs CHF

CHF/PLN – geopolityka ponownie mocno rządzi rynkami. USA pozostają w bojowych nastrojach i po wznowieniu ognia na linii z Chinami, wzięli na cel także Koreę Płn. przejmując podobno ich statki i naruszając tym samym warunki zeszłorocznego porozumienia z Singapuru. Cena franka musi zatem rosnąć, ale na razie ruch ten wciąż odbywa się w umiarkowanym tempie.

kurs EUR

EUR/PLN – odczyt indeksu instytutu ZEW za maj wypadł słabiutko. Liczono na poprawę nastrojów w Niemczech i wzrost wskaźnika z 3,1 do 5, tymczasem odnotowano spadek do -2,1. Złoty słabnie stopniowo względem euro na fali obaw o perspektywy globalnej gospodarki oraz grożące UE amerykańskie cła na samochody.

kurs USD

USD/PLN – Chiny zdecydowały się na ruch odwetowy i wprowadzenie ceł na ok. 5000 amerykańskich towarów o łącznej wartości 60 mld USD. Rynek czeka teraz na dalsze kroki Waszyngtonu i decyzję ws. taryf na pozostały import z Państwa Środka.

kurs GBP

GBP/PLN – raport z brytyjskiego rynku pracy wypadł w pobliżu oczekiwań, przez co nie wywołał reakcji rynku. Funt kontynuuje ruch na południe, przełamując kolejne poziomy wsparcia.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top