Blog

17.10.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 17.10.2019

kurs CHF

CHF/PLN – trwa odliczanie do finałowych rozstrzygnięć w kwestii brexitu. Nawet sprawa negocjacji handlowych zeszła obecnie na drugi plan. Rosną nadzieje na ostateczne zamknięcie problemu rozstania UE z Wielką Brytanią, dlatego notowania złotego nadal zyskują.

kurs EUR

EUR/PLN – inflacja w Eurostrefie spadła do najniższego poziomu od 3 lat, co potwierdza słuszność wprowadzenia przez EBC pakietu ratunkowego. Tymczasem raport z krajowego rynku pracy pokazał stabilizację zatrudnienia na poziomie 2,6% i wyhamowanie dynamiki wynagrodzeń do 6,6% (oczekiwano wzrostu do 7,1%). Dziś jeszcze publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia RPP.

kurs USD

USD/PLN – dziś amerykański Senat będzie głosował nad ustawą popierającą protesty w Hongkongu. Jej ewentualne przyjęcie zapewne stanowić będzie kolejną przeszkodę dla osiągnięcia umowy handlowej między USA i Chinami. Inwestorów martwią również wczorajsze dane o sprzedaży detalicznej za Oceanem, które okazały się najgorsze od 7 lat i mogą przekonać Fed do kolejnej obniżki stóp procentowych.

kurs GBP

GBP/PLN –  wczoraj na rynek napływały co rusz sprzeczne doniesienia na temat możliwości osiągnięcia porozumienia brexitowego. Dziś rozpoczął się unijny szczyt poświęcony tej sprawie. Najnowsze przecieki mówią, iż  możliwe będzie zorganizowanie jeszcze jednego unijnego szczytu w sprawie brexitu pod koniec października. Efekt tych spekulacji jest pozytywny dla funta, którego cena już wczoraj przebiła barierę 5 zł.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top