Blog

21.10.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 21.10.2019

kurs CHF

CHF/PLN – złoty rozpoczyna nowy tydzień na poziomach zbliżonych do piątkowych. Niespodziewany chaos związany z brexitem nie powoduje póki co wzrostu popytu na bezpieczeństwo franka, gdyż inwestorzy wykluczyli już możliwość twardego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

kurs EUR

EUR/PLN – D. Trump nałożył cła na produkty UE na rekordową kwotę 7,5 mld USD w ramach kary nie dozwoloną pomoc finansową dla Airbusa. Bruksela zapowiedziała kroki odwetowe, ale musi zaczekać na wydanie analogicznego wyroku tyle że w przeciwną stronę przez Światową Organizację Handlu. Tymczasem krajowe dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu wyraźnie zawiodły oczekiwania (5,3% vs prognoza 8%).

kurs USD

USD/PLN – chińskie wicepremier, Liu He, poinformował w sobotę, że negocjacje między USA a Chinami postępują naprzód i obie strony pracują nad osiągnięciem częściowego porozumienia. Rynek pozytywnie odbiera te doniesienia, co prowadzi do dalszej przeceny dolara.

kurs GBP

GBP/PLN –  wszyscy oczekiwali, że podczas historycznej sobotnie sesji brytyjskiego parlamentu nastąpi happy end brexitu. Tymczasem nic z tych rzeczy, a do głosowania nad nowym porozumieniem nawet nie doszło i nie wiadomo, kiedy ono nastąpi. W związku z tym premier Johnson musiał poprosić o kolejne odroczenia terminu wyjścia z UE, choć teoretycznie nadal może do niego dojść zgodnie z obecnym harmonogramem.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top