Blog

27.06.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 27.06.2019

kurs CHF

CHF/PLN – rynek pozytywnie odebrał wywiad, którego D. Trump udzielił tuż przed odlotem na szczyt G20. Inwestorzy liczą na poprawę relacji USA i Chin lub przynajmniej ponowne zawieszenie broni i powrót do rozmów. Cena franka spadła z miesięcznych szczytów do okolic 3,85.

kurs EUR

EUR/PLN – kluczową dziś informacją ze Strefy Euro będzie wstępny czerwcowy odczyt inflacji w Niemczech, który może przypieczętować obniżkę stóp procentowych EBC. Wczoraj natomiast Narodowy Bank Czech podjął decyzję utrzymaniu dotychczasowego kursu polityki pieniężnej i pozostawieniu bez zmian obecnego kosztu pieniądza.

kurs USD

USD/PLN – D. Trump zapowiedział, że nałoży nowe cła na Chiny, jeśli w Japonii nie dojdzie do porozumienia z Xi Jinpingiem. Ewentualne taryfy będą jednak rzędu 10%, a nie jak wcześniej informowano 25%. Ponadto, prezydent USA nie omieszkał przy okazji skrytykować kolejny raz J. Powell’a, uznając, iż nie wypełnia on należycie swojego zadania.

kurs GBP

GBP/PLN – niewiele ciekawe dzieje się ostatnio na wykresie funta. Kurs od tygodnia pozostaje relatywnie stabilny w oczekiwaniu na wybór nowego szefa Partii Konserwatywnej. Pusto jest również w kalendarzu makro, a jutro poznamy jedynie finalny odczyt PKB za I kw.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top